logo

8 березня: працюємо чи ні?

У зв’язку зі чисельними зверненнями працівників Університету до Первинної профспілкової організації працівників щодо роботи 8 березня повідомляємо: відповідно до статті 73. Кодексу законів про працю України 8 березня – Міжнародний жіночий день – є святковим днем.

У святкові дні допускаються роботи, припинення яких неможливе через виробничо-технічні умови (безперервно діючі підприємства, установи, організації), роботи, викликані необхідністю обслуговування населення. У ці дні допускаються роботи зі залученням працівників у випадках та в порядку, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до статті 107 КЗПП України робота у святковий день оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у цей день.

На бажання працівника, який працював у святковий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Принагідно звертаємо увагу, що зміни до Кодексу законів про працю в частині святкових і неробочих днів не вносилися, а тому твердження деяких ЗМІ про те, що 8 березня є робочим днем є такими, що суперечать закону.

Соціально-правова комісія

Первинної профспілкової організації працівників

Львівського національного університету імені Івана Франка