logo

Комітет соціальної політики підтримав проєкт Закону № 2681, проігнорувавши думку понад 25 тисяч профспілчан

27 травня 2020 року члени парламентського Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендували Верховній Раді прийняти проєкт Закону № 2681 за основу.

Під час обговорення народними депутатами проєкту № 2681 було висловлено чимало зауважень до його положень.

Представники об’єднань профспілок запропонували зняти його з розгляду, оскільки він є антиконституційним, антинародним, обмежує права профспілок та порушує низку міжнародних обов’язків, взятих Україною у процесі ратифікації міжнародних правових актів.

Доповідаючи на засіданні Комітету заступник Голови ФПУ Олександр Шубін поінформував усіх присутніх про усі кроки, які були здійснені профспілками щодо цього законопроєкту: про активні протестні рухи громадськості проти цього документу та приїзд моніторингової Місії глобальних профспілок, яка вивчала питання трудового законодавства та діяльності профспілок в Україні. І, наголосив, що Електронна петиція на сайті Верховної Ради України «Про не розгляд законопроєкту № 2681 як такого, що порушує права профспілок в Україні» – набрала необхідну кількість підписів – 25 тисяч.

Раніше ФПУ і СПО об’єднань профспілок передали Комітету правову позицію і експертні висновки наукових закладів щодо невідповідності низки законодавчих норм законопроєкту №2681 Конституції України та Конвенціям МОП, а також актам ООН та ЄС.

У експертному висновку, окрема зазначено, що законопроєкт передбачає суттєве обмеження прав і гарантій діяльності профспілок, чим порушуються норми Конституції і окремих законів України, низки ратифікованих Україною фундаментальних Конвенцій Міжнародної організації праці, Загальної декларації прав людини, Міжнародних пактів про економічні, соціальні і культурні права, та про громадянські і політичні права.

Однак, незважаючи ні на що, за результатами обговорення більшістю голосів Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт Закону №2681 за основу і тільки після цього створити робочу групу для його подальшої підготовки до другого читання.

Таким чином, члени Комітету ВР – представники політичної фракції «Слуга народу», які брали участь у засіданні Комітету – не підтримали конструктивні пропозиції представників профспілок, проігнорували думку громадськості щодо необхідності відтермінування подання законопроєкту 2681 на розгляд Ради та необхідність його доопрацювання.

Відеозапис засідання Комітету доступний за посиланням: https://youtu.be/27S7O6t3aeE

За інформацією Профспілки працівників освіти і науки України