logo

Оновлена національна рамка кваліфікацій складатиметься з восьми рівнів

Відповідне рішення прийняв Кабінет Міністрів України на черговому засіданні 25 червня 2020 року. Тож тепер національна рамка кваліфікацій відповідає Європейській рамці кваліфікацій для навчання впродовж життя та замість одинадцяти кваліфікаційних рівнів знову містить вісім.

Національна рамка кваліфікацій − системний і структурований за компетентностями опис кваліфікаційних рівнів освіти. Як одна з ключових платформ сфери освіти, зайнятості та соціально-трудових відносин національна рамка кваліфікацій запроваджується з метою гармонізації норм законодавства у сферах освіти і соціально-трудових відносин, сприяння національному та міжнародному визнанню кваліфікацій, здобутих в Україні, налагодження ефективної взаємодії сфери освіти і ринку праці.

Ґрунтуючись на європейських і національних стандартах та принципах забезпечення якості освіти, національна рамка кваліфікацій потребувала змістового оновлення, тому її погодили зі змінами, внесеними до Законів України «Про освіту» і «Про вищу освіту». Оновлена рамка кваліфікацій також поповнилась поняттями освітньої та професійної кваліфікацій.

Кваліфікації професійної (професійно-технічної) освіти відповідають 2, 3, 4 та 5 рівням Національної рамки кваліфікацій, кваліфікація фахової передвищої освіти – 5 рівню рамки. Кваліфікації вищої освіти відповідають: молодший бакалавр – 5 рівню НРК та короткому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; бакалавр – 6 рівню НРК та першому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; магістр – 7 рівню НРК та другому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти; доктор філософії та доктор мистецтва – 8 рівню НРК та третьому циклу вищої освіти Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти, а доктор наук – 8 рівню НРК.

Заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний наголосив на перевагах таких змін: «Запровадивши оновлену Національну рамку кваліфікацій, ми гармонізуємо її з європейськими стандартами та створюємо умови для спрощення взаємовизнання кваліфікацій. Нова рамка забезпечує порівнюваність та співставність освітніх і професійних кваліфікацій, які люди здобувають в Україні, із кваліфікаціями, отриманими за кордоном. Таким чином, отримавши освітні чи професійні кваліфікації в іншій країні, людина без проблем зможе підтвердити їх тут та без проблем працевлаштуватись».

За інформацією Міністерства освіти і науки України