logo

На засіданні Ради вищої школи обговорили роботу освітян в умовах воєнного часу

14 червня 2022 року в онлайн-режимі відбулося розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. Понад 100 учасників доєдналися до роботи – голови профкомів закладів вищої освіти, представники обласних організацій, студентство.

Відкрив захід Голова Профспілки Георгій Труханов, який наголосив, що це засідання на часі, адже в умовах війни, є ряд питань, які потребують узгодження та обговорення, обміну думками спілчан, пошуку консолідованих рішень профільних установ.

Організаційні питання озвучила та головувала на заході в.о. голови Ради вищої школи ЦК Профспілки Валентина Боровик.

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України Олег Шаров у своєму слові широко поінформував про фінансове забезпечення діяльності закладів вищої освіти сьогодні та які перспективи наступного навчального року. За його словами фінансового поліпшення очікувати не приходиться, коли в Україні йде війна, і багато закладів переміщено із зони бойових дій або знаходяться на окупованій території.

«Поки наші з вами колеги зі зброєю в руках захищають нашу країну, нам потрібно ефективно працювати, навіть, поступаючись якимись речами. Сьогодні або воюємо, або працюємо», – сказав Олег Шаров.

Далі була обговорена тема вступної кампанії у 2022-2023 навчальному році в умовах воєнного стану та можливе перенесення початку навчального року на теплий період задля економії під час опалювального сезону. Увага була зосереджена перш за все на безпекових аспектах навчання, адже рішення про форми проведення занять – онлайн чи офлайн – прийматимуть навчальні заклади, за умов наявності укриттів та граничної кількості місць у них.

Про дотримання трудових прав працівників та оплати їхніх відпусток в умовах воєнного стану розповів заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Зокрема, він наголосив, що профспілка навіть у такий час буде захищати своїх спілчан, обов’язкові видатки та надбавки для освітян бюджетом мають виповнюватися у повному обсязі, а регулювати на місцях можна лише те, що має граничний розмір.

Особливості соціально-економічного захисту освітян у зв’язку із законодавством воєнного стану прокоментувала начальник Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки Антоніна Клименко.

Учасники розширеного засідання Ради вищої школи активно долучалися до дискусії – задавали питання спікерам та отримували вичерпні відповіді на них.

За інформацією

Прес-служби Профспілки працівників освіти і науки України