Звіт про діяльність Первинної профспілкової організації працівників Львівського національного університету імені Івана Франка у 2024 році

Впродовж 2024 року до Первинної профспілкової організації працівників вступили 107 осіб, вийшли – 3 осіб.
Колективний договір
Упродовж звітного періоду Конференція трудового колективу Університету схвалила Колективний договір Університету на 2025-2029 роки (протокол № 4 від 20.12.2024 року). Окрім того, Конференція затвердила спільний звіт ректора і голови профкому про виконання положень колективного договору.
Представництво
Представники профспілкової організації є членами Вченої ради Університету, працюють на засіданнях ректорату і приймальної комісії. Представники профкому є членами Громадської ради Університету, Науково-технічної Ради, Комісії із стратегічних питань і розвитку, Комісії з навчально-методичної роботи, Комісії з гуманітарних питань, Комісії з інформатизації, Фінансово-бюджетної комісії, Атестаційно-кадрової комісії, Комісії з питань етики та професійної діяльності, Комісії по трудових спорах. Окремо варто наголосити на роботі Комісії з підготовки нової редакції Статуту Університету, Комісії з підготовки нового Колективного договору, Комісії з підготовки нової редакції Правил внутрішнього розпорядку.
Відзначення профспілкових активістів
Упродовж звітного періоду грамотами Первинної профспілкової організації працівників Університету, грамотами та подяками Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, грамотами ЦК профспілки працівників освіти і науки України, почесними відзнаками «Профспілкова звитяга», «Профспілковий лідер» і «За розвиток соціального партнерства» нагороджено близько 200 осіб. Ювілярам також надавали фінансову виплату.
Фінансово-господарська діяльність
Упродовж 2024 року дохідна частина бюджету профспілкової організації формувалася із щомісячних внесків спілчан. Відповідно до затвердженого кошторису на 2024 рік заплановано загальні виплати матеріальних допомог сума 1 900 000 грн. (виплати матеріальних допомог із коштів структурних підрозділів 1 100 000 грн. та 800 000 грн. із резервного фонду профкому). Упродовж 2024 року матеріальні допомоги виплачували відповідно до Положення про порядок та умови надання матеріальних допомог. Загальна сума виплачених коштів склала 1 966 976 грн.
За передбаченими Положенням обставинами загальні виплати матеріальних допомог склали:
- профспілкова виплата – 340 213 грн.
- виплати ювілярам 137 400 грн.
- виплати при народженні дитини – 11 100 грн.
- поховання – 122 760 грн.
- мобілізація, УБД – 50 000 грн.
- лікування – 179 596 грн.
- ліквідаторам та потерпілим від аварії на ЧАЕС, платне навчання, успішний захист дисертацій – 26 000 грн.
- особам з інвалідністю – 98 870 грн.
- постраждалі від ракетних обстрілів – 84 480 грн.
- матеріальна допомога – 916 557 грн.
Оздоровлення
У 2024 році Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету імені Івана Франка проводила оздоровлення за кількома напрямами, основним з яких було традиційне оздоровлення у Трускавці.
Упродовж 2024 року було реалізовано рекордну кількість путівок до пансіонату Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України «Пролісок». Так, у 2024 році профком реалізував і здешевив 69 таких путівок, що є найвищим показником за рік упродовж останніх 10 років. Розмір здешевлення від нашої організації становив 40 % (20% – здешевлення ЛООППОІН, ще 40% оплачував працівник).
Продовжили реалізовувати ініціативу щодо безкоштовного оздоровлення працівників Університету-членів профспілки, які відзначили ювілей, а також працівників, які захищають/захищали Україну на фронті, або члени сімей яких мобілізовані до лав ЗСУ. Правом на безкоштовне оздоровлення у 2024 році скористалися 30 працівників Університету.
Також традиційно відбулося літнє оздоровлення для працівників Університету у СОТ «Карпати» та смт. Верхнє Синьовидне.
Культурно-просвітницька робота
Упродовж 2024 року Первинна профспілкова організація працівників Львівського національного університету імені Івана Франка організувала чимало культурно-просвітницьких заходів для культурного і духовного відпочинку та розвитку працівників Університету.
Цьогоріч для працівників університету придбано понад 350 квитків у Національний театр імені Марії Заньковецької, майже 800 квитків на вистави у Перший академічний український театр для дітей та юнацтва для дітей наших працівників, близько 300 квитків на інші культурно-мистецькі події.
Також цьогоріч працівники Університету мали змогу безкоштовно відвідати Ботанічний сад. Загалом такою можливістю скористалися 96 працівників разом зі своїми родинами. Загальна кількість відвідувачів становила 343 особи.
Традицією стало й придбання подарунків для дітей працівників Університету. Понад 1300 дітей отримали солодкі подарунки з нагоди Дня святого Миколая. Також діти мали змогу зустріти свято у Львівському університеті, вони відвідали виставу та зустріли святого Миколая. До організації свята також долучилися факультет культури і мистецтв та Центр підтримки ветеранів та соціальних ініціатив.
Завдяки фінансовій підтримці профспілкової організації колективи факультетів здійснили 8 мандрівок та подорожей у різні куточки України.
Підтримка спортивних ініціатив
Упродовж звітного періоду увагу приділили і підтримці спортивних ініціатив. Так, у 2024 році наша організація стала співорганізатором низки спортивних заходів – шахові турніри, підтримка команди Львівського національного університету імені Івана Франка «INTELLIAS-ЛНУ», тенісні турніри серед викладачів і працівників, турніри з футзалу.
Соціально-правова робота
В умовах повномасштабної війни соціально-правові питання стали особливо актуальними. У 2024 році було надано близько 700 кюридичних консультацій, які стосувалися надання відпусток в умовах воєнного стану, нарахування заробітної плати, призначення і виплати пенсій, конкурсного порядку заміщення посад науково-педагогічних працівників, призначення на посади деканів тощо. У 2024 році було організовано чимало семінарів та круглих столів, присвячених актуальним соціальним та правовим питанням. Упродовж звітного періоду особливу увагу приділили також професійному навчанню працівників Університету. У 2024 році було проведено три професійних навчання, які передбачали програму підвищення кваліфікації: усі учасники курсів отримали сертифікати, що підтверджують успішне завершення навчання, обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС) – «Формування життєстійкості у науково-педагогічних працівників в умовах війни», «Підстави та порядок надання соціальних пільг», «Соціальні виплати та соціальні пільги для громадян в умовах воєнного стану».
Допомога Збройним Силам України
Відповідно до рішення профкому від 18 грудня 2024 року профком придбав генератор, старлінк, павербенки та солодощі в один з підрозділів, де служать працівники Львівського університету.
Обговорено та затверджено
на засіданні профкому 24 березня 2025 року (протокол № 2/25).