logo

Порядок голосування на виборах ректора

  1. Хто має право голосувати на виборах ректора.

Право голосувати мають:

  • усі науково-педагогічні, педагогічні та наукові працівники, які працюють в Університеті за основним місцем роботи незалежно чи на повну ставку чи на пів- чи чверть ставки. Право голосувати мають працівники, які мобілізовані, перебувають у відпустці (незалежно в оплачуваній чи без збереження заробітної плати), у тому числі по догляду за дитиною;
  • студенти і працівники, які не є науково-педагогічними, педагогічними та науковими працівниками і обрані представниками за квотами визначеними Організаційним комітетом з виборів ректора Львівського національного університету імені Івана Франка.
  1. Чи потрібно попередньо зареєструватися, щоби проголосувати?

Додатково реєструватися для участі у виборах не потрібно. Усі науково-педагогічні, педагогічні та наукові працівники, а також представники студентів і працівників, які не є науково-педагогічними, педагогічними та науковими працівниками, уже включені у списки виборців. На сайті Університету у розділі вибори ректора будуть розміщені списки виборців і кожен зможе перевірити чи він включений у списки. Якщо виявиться, що виборець не знайшов себе у списках, або виявив помилку у своїх даних необхідно звернутися до Організаційного комітету, або до відділу кадрів Університету.

  1. Коли голосувати?

Голосування відбудеться 22 квітня 2025 року з 9.00 до 15.00. Якщо буде оголошена тривога чи буде повідомлення про замінування тощо виборчу процедуру переривають, а голосування продовжують на час вимушеної перерви.

На сайті Університету повідомлено про час і місце голосування.

Після 15.00, або після закінчення часу голосування у випадку оголошення тривоги, або повідомлення про замінування, приміщення для голосування зачиняються, але виборці, які вже знаходяться у цьому приміщенні мають право проголосувати.

Для забезпечення реалізації виборцями такого права один із членів комісії о 15.00 годині за дорученням голови дільничної виборчої комісії підходить до входу в приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які не проголосували, зайти у приміщення для голосування та зачиняє двері. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця приміщення зачиняється і в ньому залишаються лише члени виборчої комісії та особи, які мають право бути присутніми на засіданні виборчої комісії.

  1. Які документи необхідні для того, щоби проголосувати?

Члени дільничних виборчих комісій видають бюлетені для голосування за умови пред’явлення особою, яка має право брати участь у голосуванні, документа, що посвідчує особу. Для науково-педагогічних, наукових і педагогічних працівників, а також працівників, які не є науково-педагогічними, педагогічними та науковими працівниками такими документами є паспорт громадянина України, посвідчення працівника Університету, або паспорт громадянина України в застосунку «ДІЯ». Для представників студентів – паспорт громадянина України, паспорт громадянина України в застосунку «ДІЯ», студентський квиток, електронний студентський квиток.

  1. Як заповнити бюлетень?

Бюлетень для голосування виборець заповнює особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення бюлетенів забороняється присутність у кабіні для таємного голосування інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. У бюлетені для голосування виборець у квадраті навпроти прізвища кандидата, за якого він голосує, проставляє позначку “+” або іншу, що засвідчує його волевиявлення.

Виборець може голосувати лише за одного кандидата або не підтримувати жодного. Виборець опускає заповнений бюлетень для голосування у скриньку. Забороняється висувати вимогу або висловлювати прохання до виборця оприлюднити своє волевиявлення.

  1. Які наслідки якщо бюлетень зіпсували?

Зіпсований бюлетень заміні не підлягає, а тому будьте уважними при його заповненні.

Зіпсований бюлетень при підрахунку голосів буде визнаний недійсним і такий голос не буде врахований.

Недійсними також будуть визнані бюлетені:

1) на яких відсутні підписи голови і секретаря та печатка;

2) якщо у виборчому бюлетені зроблено більш як одну позначку проти прізвищ кандидатів;

3) якщо не поставлено жодної позначки;

4) якщо неможливо з інших причин встановити зміст волевиявлення виборця.

У випадку виникнення сумнівів щодо дійсності виборчого бюлетеня питання вирішується дільничною виборчою комісією шляхом голосування. При цьому кожен член комісії має право особисто оглянути виборчий бюлетень. На час огляду виборчого бюлетеня підрахунок інших виборчих бюлетенів припиняється.

  1. Що робити, якщо Ви не знайшли себе в списках?

Якщо виборець не знайшов себе в списках для голосування, які оприлюднені на сайті Університету, або виявив помилку у своїх даних йому/їй необхідно звернутися до Організаційного комітету, або до відділу кадрів Університету.

Якщо виборець не знайшов себе у списках для голосування в день голосування, то необхідно звернутися до Організаційного комітету, або до Виборчої комісії Університету.

  1. Коли будуть результати виборів?

Відразу після закінчення голосування без перерви дільнична виборча комісія проводить підрахунок голосів і за його результатами складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Кожен примірник протоколу підписують голова, секретар та присутні члени комісії.

Перший примірник протоколу передають Виборчій комісії, яка складає підсумковий протокол у двох примірниках про результати голосування і передає їх Організаційному комітетові. Результати виборів оприлюднюють протягом 24 годин після складення протоколу про результати голосування шляхом розміщення у друкованому вигляді відповідної інформації на інформаційних стендах у доступних для загального огляду місцях, розташованих у приміщеннях Університету, а також на офіційному вебсайті.