logo

Опубліковано Постанову КМУ, яка передбачає відсторонення від роботи працівників, які відмовляються від вакцинації, не маючи на це протипоказів

20 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

П. 19 внесених зміни передбачає відсторонення від роботи працівників, які відмовляються від вакцинації, не маючи на це протипоказів. Так, відповідно до документу, керівникам державних органів (державної служби), керівникам підприємств, установ та організацій потрібно забезпечити:

→ контроль за проведенням обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 працівниками та державними службовцями, обов’язковість профілактичних щеплень яких передбачена переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я від 4 жовтня 2021 р. № 2153;

→ відсторонення від роботи працівників та державних службовців, обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19 яких визначена переліком та які відмовляються або ухиляються від проведення таких обов’язкових профілактичних щеплень проти СOVID-19 відповідно до статті 46 Кодексу законів про працю України, частини другої статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та частини третьої статті 5 Закону України «Про державну службу», крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти СOVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань до вакцинації проти СOVID-19, виданий закладом охорони здоров’я;

У Постанові йдеться також про те, що на час відсторонення оплата праці працівників та державних службовців здійснюється з урахуванням частини першої статті 94 Кодексу законів про працю України, частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» та частини третьої статті 5 Закону України “Про державну службу”. Відсторонення працівників та державних службовців здійснюватиметься шляхом видання наказу або розпорядження керівника державного органу (державної служби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються.

Внесені зміни набирають чинності з 8 листопада 2021 року.

Напередодні Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153 затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. До згаданого переліку включені працівники:

→ центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

→ місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

→ закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

За інформацією Кабінету Міністрів України